wady postawy pruszków
skolioza pruszków

Wady postawy


W Centrum Rehabilitacji Kinesi prowadzona jest terapia wad postawy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Podczas pierwszej wizyty terapeuta bada ustawienie poszczególnych elementów ciała, sprawdza długość poszczególnych mięśni oraz restrykcje tkankowe. U dzieci szybkie rozpoznanie wady postawy pomaga wykluczyć nieprawidłowości w układzie ruchu, które mogą nasilać się lub powodować inne schorzenia w wieku dorosłym. Zakończenie wzrostu kości jest momentem, w którym zmiany na poziomie kości stają się niemożliwie. Dlatego wczesna korekcja wady i rehabilitacja u młodych pacjentów jest bardzo ważna.

Rodzic obserwując postawę swojego dziecka powinien zwrócić szczególną uwagę na to czy ustawienie: łopatek, miednicy, trójkątów taliowych tułowia jest równe. W sytuacji zauważenia asymetrii wskazane jest zgłoszenie się z dzieckiem do fizjoterapeuty specjalizującego się w terapii wad postawy.

Rehabilitacja osób dorosłych z wadami postawy ma na celu profilaktykę i zapobieganie przed dalszą progresją wad. W tym wieku korekcja wady polega m.in. na wizualnej poprawie sylwetki, jak i zakresach ruchomości poszczególnych części ciała. Metody, którymi pracujemy przy terapii wad postawy to: FITS, PNF, terapia manualna, osteopatia (terapia wisceralna i czaszkowo-krzyżowa).

Zajmujemy się terapią takich wad jak:

  • skolioza
  • choroba Scheuermanna
  • postawa skoliotyczna
  • plecy okrągłe, płaskie, wklęsłe
  • stopy: płasko-koślawe, płaskie, koślawe, szpotawe, końsko-szpotawe
  • kolana koślawe, szpotawe
  • deformacje klatki piersiowej (kurza, szewska)

Centrum Rehabilitacji Kinesi mieści się w Pruszkowie, ale z naszych usług korzystają także mieszkańcy pobliskiej miejscowości Piastów czy stołecznej dzielnicy Ursus. Rehabilitacja to długotrwały proces wymagający nie tylko fachowej opieki specjalisty, ale też zaangażowania i konsekwencji ze strony pacjenta. Bez nich nawet najbardziej nowoczesne, zaawansowane metody terapii nie przynoszą spodziewanych efektów. Doskonałą motywacją do regularnej pracy jest pozytywny kontakt z fizjoterapeutą. Dokładamy więc starań, by wizyty w Kinesi były przyjemnością, a dla dzieci świetną zabawą.