masaż Pruszków

Masaż


Masaż jest jedną z najstarszych sztuk medycznych. Ma doskonałe właściwości terapeutyczne. Masażysta za pomocą różnych technik i chwytów manualnych oddziałuje na skórę, tkankę podskórną, więzadła, torebki stawowe, mięśnie a także na drodze odruchowej na układ krążenia, nerwowy oraz narządy wewnętrzne. W Centrum Rehabilitacji Kinesi w Pruszkowie przygotowaliśmy dla Państwa szereg zabiegów fizjoterapeutycznych, w tym profesjonalne masaże.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny polega na oddziaływaniu bodźcami mechanicznymi na tkanki organizmu, co przyczynia się do poprawy kondycji psychofizycznej pacjenta. Wykonywany jest całościowo lub częściowo, stanowi podstawę dla innych rodzajów masaży. Masaż klasyczny wykonuje się według ściśle określony zasad metodycznych oraz z wykorzystaniem odpowiednich technik, taki jak: głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, uderzanie, wstrząsanie, wibracje.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny polega na zastosowaniu określonych technik, wykonywanych w formie przepychającej (przesuwającej, wyciskającej, tłoczącej) w celu usprawnienia krążenia limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Tempo masażu jest bardzo wolne (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie. Drenażu używa się z powodzeniem również jako zabieg kosmetyczny twarzy.